Pojišťovací poradce

Pojišťovací poradce nám může pomoci v případech, kdy si potřebujeme zřídit pojištění pro konkrétní záležitosti. Takový poradce nám představí různé možnosti a varianty pojištění.
 schůzka u pojistné smlouvy.png
Jaké rady můžeme očekávat?
Nejprve je samozřejmě potřeba seznámit poradce s tím, co chcete. Setkáte se a vy mu řeknete, co přesně chcete pojistit. Pojišťovací poradce si s vámi projde veškeré součásti pojištění a ujistí se, jestli takovou součást chcete nebo ne. Následně se domluvíte na termínu další schůzky, kde vám již představí konkrétní možnosti. Na této schůzce nejen, že dostanete všechny varianty, ale také doporučí, co do určitého pojištění přidat, co je dobrá volba. Ukáže vám možnosti, jak cenově dosáhnout co nejlepšího zajištění za co nejlepší cenu. Pokud se jedná o zdravotní pojištění, tak se vyplňuje i dotazník o zdravotním stavu pojištěného. Bez takového. dotazníku vás většinou pojišťovna nepojistí. Ihned i dostanete informace o konkrétní ceně za konkrétní pojištění. V tomto případě se můžete dohodnout, že některou složku v pojištění nebudete chtít nebo s jiným pojistným krytím, tím pádem získáte levnější cenu za pojištění. Pokud budete spokojeni, tak se můžete rovnou domluvit na podepsání pojistné smlouvy. Domluvíte se i na poukázání první částky za pojištění. Většinou je to buď složenkou nebo převodem na účet. Následně si můžete zvolit, jestli budete platit pojistné složenkou, převodem na účet pojišťovny, případně inkasem z vašeho běžného účtu. Budete již tedy pojištěni.
 auto, dům a rodina.jpg
Cena za služby pojišťovacího poradce
Za samotné služby nebudete platit vůbec nic. Setkání s takovým poradcem není nijak finančně vázáno a neplatíte si za něj. Pokud někde zjistíte, že máte platit jen za poradu s ním, tak si najděte někoho jiného. V dnešní době je poměrně hodně možností, jak si vybrat kvalitního poradce. Co budete platit je samozřejmě pojištění, které si sjednáte, ale to je jasné.
 
Zkrátka pojišťovací poradce vám může nabídnou různé varianty pojištění. Má totiž přehled o všech dostupných možnostech, dokonce může mít možnost ke slevě v rámci spolupráce s určitou pojišťovnou. Na jeho služby se neváhejte obrátit.