Kde uložit svoje peníze, aby to mělo smysl?

            V rámci projektu Profitoskop, který provedla firma Scott & Rose a její analytici, bylo vybráno celkově čtrnáct bankovních domů. Jejich bankéři a investiční specialisté měli za úkol vybrat pro klienta takové spoření či investiční produkty, které by jeho částku (v prvním případě dvě stě tisíc korun a v druhém případě šest set tisíc korun) zhodnotili co nejlépe.
tisk dolarovek
            V průběhu dvou let tak mohli banky nabídnout optimální strategii a vybrat vhodné produkty ze svého portfolia, aby tak přinesly největší výnos. Samozřejmě mohli banky vybírat ze svých běžných účtů, spořících účtů, termínovaných vkladů, podílových fondů a stavebních spoření.
            Samozřejmě profesionálové z projektu průběžně každý čtvrt rok vyhodnocovali sledované finance a jejich zhodnocení v každé bance.
            Pokud se pak po dvou letech vyhodnotila celá situace, nejlépe se s úkolem překvapivě vyrovnala ČSOB, která se pro oba dva modelové případy investic stala nejvýhodnější a nejlépe tak zhodnotila peníze.
            Tomu, který investoval dvě stě tisíc korun, zhodnotila peníze o 3,45% a to tedy dělalo celkově za dva roky 13.795,- Kč. Tomu klientovi, který investoval šest set tisíc korun, zhodnotila peníze o 3,72% a tedy celkově o 44.646,- Kč.
 
            Pojďme se podívat, jak zhodnotily částku 200.000,- Kč podle projektu nejlepší čtyři ústavy (jako první v přehledu uvádíme ústav, dále procentuální zhodnocení za období dvou let a dále celkovou částku, která za tuto dobu v korunách přibyla.
·         ČSOB                         3,425%                       13.795,- Kč
·         Expobank                   1,193%                       4.760,- Kč
·         Raiffeisenbank            1,024%                       4.084,- Kč
·         ING Bank                   0,94%                         3.768,- Kč
peníze a žárovka
            Celkově, když se na situaci podíváme z pohledu investora, respektive klienta, je situace na českém trhu poměrně smutná, když si vezmeme, že uvedené výsledky jsou čtyř nejlepších ústavů v tomto sledovaném projektu. Nyní se tedy podíváme na druhý sledovaný případ, tedy investici v hodnotě 600.000,- Kč.
·         ČSOB                         3,722%                       44.646,- Kč
·         Komerční banka         1,623%                       19.499,- Kč
·         UniCredit Bank          1,454%                       17.420,- Kč
·         Expobank                   1,19%                         14.280,- Kč
Co dodat? Snad jen díky za tento projekt a jeho dostupné výsledky!