Půjčka od rodiny

Určitě se někdy stalo, že si člověk půjčí od někoho z rodiny nějakou menší částku a většinou ji také hned vrátí. Jak se ale zachovat v případě, že člověk potřebuje půjčit větší částku a ví, že by mu rodina mohla půjčit? Je dobré si říci o pomoc? 
 dolarové peníze
Ano nebo ne?
 
Půjčka má určitě hodně kladů. Jedním z nich může být i to, že u příslušníka rodiny člověk nepředpokládá žádné úroky, ani sankce, pokud nemůže zrovna splátku zaplatit. Navíc může být stanoveno, že nemusí platit splátku každý měsíc, ale tak, jak potřebuje a v různé výši. Dá se tedy domluvit na takovém splácení, které je přijatelné.
 vyrovnané mince
Takové půjčky mají ale i svá rizika. V čem? Je mnoho případů, kdy takovéto pomoci končí špatně. Rodina se rozhádá a také mnoho případů končí u soudu. Takové vztahy se již velice těžko zlepšují a často se nezlepší už nikdy. Člověk nemůže nikdy vědět, jak se kdo zachová. Neznamená, že pokud si člověk půjčí od někoho z rodiny, tak to nemusí splácet. Je potřeba si velice dobře rozmyslet, zda si takovou půjčku opravdu chcete od rodiny vzít. Splácet musíte bance, nebankovní instituci i své rodině. Není v tom žádný rozdíl. Z mého okolí znám případy lidí, kteří se už spolu nebaví a právě kvůli penězům. Často se to stává mezi dítětem a rodičem. Uznejte, že je nejhorší, když se přestane bavit dítě s rodiči a ještě kvůli nějaké nesmyslné půjčce.
 prasátko na šetření
Pokud si vezmete půjčku v bance, tak zde máte jasná pravidla pro splácení. Jasná měsíční splátka, jasně stanovené sankce za nesplácení. Samozřejmě zde hrozí při nesplácení riziko exekuce. Nicméně v dnešní době je možnost se s finanční institucí domluvit na odložení splátky až o několik měsíců. V rodině toto stanovené smlouvou většinou není. Jenže to může být kámen úrazu. Může se taková záležitost dostat až k soudu. Dobře si takovou půjčku rozmyslete. Pamatujte na to, že dobré vztahy v rodině nejsou samozřejmostí a pokazit si je půjčkou je nesmysl.