K vaší plné spokojenosti

Slova jako půjčka, hypotéka, úvěr mnoho lidí děsí. Snaží se být samostatní, nezávislí, od nikoho si nepůjčovat a nikomu nedlužit. Stát na vlastních nohou bez nějakých velkých závazků a užívat si svobody. Jenže právě k té svobodě nám často chybí finance. Žijeme dlouho u rodičů, protože nejsme schopni si platit vlastní bydlení nebo jde velká část našich příjmů na placení nájmu. Ruku na srdce, kolik z vás přišlo během pár let k několika milionům, abyste si mohli jen tak zařídit vlastní bydlení a postavit se na vlastní nohy. Obvykle se jedná o delší cestu, ale ne nemožnou a určitě ne hrbolatou. Může být naopak velmi příjemná.
dřevěný domeček
Jen si spočítejte, kolik peněz dáte měsíčně za nájem a kolik by vás stály splátky hypotéky, pokud byste si pořídili vlastní byt nebo dům. Obvykle se částky rovnají, případně dokonce ušetříte. A má to ještě jednu velkou nezanedbatelnou hodnotu. Investujete do vlastního a po splacení hypotéky za několik (desítek) let bude byt nebo dům patřit jen vám a co s ním uděláte, zda ho prodáte a podniknete cestu kolem světa nebo si v něm užijete klidné stáří a odkážete ho dětem, či vnoučatům, to už je jen a jen vaše věc. Zatímco při placení nájmu několik desítek let nebudete na konci mít nic. Ani byt, ani peníze.
budík a mince
Zařídit si hypotéku nemusí být zrovna jednoduchá záležitost, tady si nebudeme nic nalhávat. Jde o spoustu papírování, dokazování příjmů, bezdlužnosti a dalších věcí. Ale nemusíte na to být sami. Pokud si vyberete schopného finančního poradce, případně vám někoho doporučí třeba developer, od kterého se chystáte nemovitost kupovat, tak si můžete ušetřit spoustu času i starostí. Vyběhá toho hodně za vás, vybere vhodnou banku, případně s tou vaší domluví podmínky, které by vám, jako soukromé osobě nikdy neposkytnuli. Je to trochu smutné, ale je to tak. Větší společnost, větší páky, jak snížit úrokovou sazbu.