Trh s nemovitostmi

Nákup a prodej bytů, kanceláří, chat, domů a pozemků. Vždy se sem vyplatilo vložit a zhodnotit své finance. Cena takových objektů vždycky držela cenu a většinou ještě stoupala výše. Dříve se rozhodně vyplatilo koupit si třeba byt a pronajímat ho. Nejen, že se pokryly náklady na investici, služby spojené s pronájmem, ale také se dalo slušně vydělat. Hodně této investici dopomohly minimální úrokové sazby na hypotékách.
městská architektura
Taková nabídka přiměla většinu lidí vidět reálně, že k naplnění jejich snu je jen krůček. Zvládli to totiž i lidé s nízkými příjmy. Ovšem to také přinášelo dost velké riziko. Mnozí již nepřemýšleli o tom, že by se jejich finanční situace mohla změnit, případně zvednout úrokové sazby, ovšem tím i jejich splátky. Tak se mnozí dostávají do začarovaného kruhu. Peníze získané za pronájem, se v podstatě nevyplatí. Ten vydělá pouze na část splátek a co ostatní náklady?  V tuto chvíli je nemovitost zátěží. A to nemluvíme o tom, že ji pronajmete někomu, z koho se vyklube neplatič. To žádnou instituci nezajímá. Pak je tu ovšem otázka na správném místě. Je stále výhodnou investicí nakupovat nemovitosti za účelem pronájmu?
horský hotel

Koupě nemovitosti ano – ale
 

Odborníci doporučují, že koupit nemovitost na pouhý pronájem je nevýhodné. Ovšem pro vlastní bydlení je nejpříznivější doba. Ceny dolů rozhodně nepůjdou a naopak budou stoupat. Mnozí si uvědomují, že než platit drahý pronájem, je lepší si pořídit hypotéční úvěr s nízkými úroky a investovat do svého vlastního bydlení. Což je hodně vidět i na tom, jak rostou novostavby, malé domečky nebo rodinné domy. Dokonce i po malých bytech v centru je velká poptávka.
stavba domu

Investice do bydlení

Jedná se o dlouhodobou investici, ovšem, pokud se budete o ni dobře starat, vydrží i další generace. Navíc to má své plus. Bydlíte ve svém, takže si v podstatě svůj domov můžete zvelebit podle svých představ a snů. Navíc jste získali neskutečné soukromí, které v pronájmu nikdy mít nebudete.

 Jen vy sami pak rozhodujete o dalších případných investicích, které zhodnotí vaší nemovitost.