Hypotéka na chatu? I to je možné!

Možná i vás inspirujeme k tomu, abyste si nějakou tu chatu či chalupu pořídili a namísto trávení jara a léta v paneláku, vyráželi do krásných klidných míst. Je pravdou, že někdo stále na chataření kouká jako na zálibu komunistického druhu, ale v posledních letech opravdu zažívá chalupaření velkou oblibu a není se čemu divit. Krásné ráno s výhledem na přehradu s čerstvým vzduchem je opravdu k nezaplacení!
 
Je tedy i pro banky výzvou připravit se na to, že může přijít klient s žádostí o hypotéku právě na nějakou pěknou malou chatku.
dívka a procenta.jpg
Kolik peněz je na chaty půjčováno?
Obecně je těžké toto specifikovat, protože chaty jsou nyní různé. Některé jsou staré stavby vytvořené amatérsky svépomocí, některé jsou naopak mnohdy větší, krásnější, modernější a vybavenější více než klasické rodinné domy. Jejich hodnoty se tedy významně liší. Ale vzhledem k tomu, že nejčastěji jsou ještě stále k dispozici staré chatky z pár prkýnek dřev, jsou banky připraveny i na tuto situaci a existují tak dolní hranice hypoték.
bankovky na pc.jpg 
Jaké jsou tedy tyto dolní hranice u některých bank?
Moneta, Air Bank a Fio bank                                                            300.000,- Kč
UniCredit a KB                                                                                 200.000,- Kč
Problém pak asi i ve vaší mysli najednou existuje. Když se totiž podíváte na nabídku chat a uvedených cen, často se vyskytují i krásné chaty právě za ceny pod tři sta tisíc korun a není výjimkou, že právě jsou chatky i za nižší ceny, tedy pod hranicí dvě stě tisíc korun.
 
A co dělat v takovém případě?
V takovém případě samozřejmě můžete využít i jiné produkty banky, jako jsou například spotřebitelské úvěry. Je zde sice vyšší úrok, ale zase její splacení je poměrně rychlé. Záleží tedy potom samozřejmě na tom, zda si u své banky vezmete, co vám nabízí či se poohlédnete třeba po výhodnějších spotřebitelských úvěrech nebo i amerických hypotékách u jiných bankovních nebo i nebankovních společnostech.