Jak nejlépe spořit dětem

Budoucí hodnota peněz bude zřejmě nižší, než byste si přáli. Přesto je přeci lepší jim předat i to málo, než vůbec nic.

Nemovitosti
Lidé vlastnící nemovitost to o to mají snazší. Svým dětem předají peníze v podobě domu či bytu. Nezmiňujíce se o lidech, kteří mají vlastní a prosperující podnik, který by rádi poté předali svým potomkům. Avšak i tito rodičové mají jakousi povinnost nevytvořit nebo doplatit úvěrové zatížení nemovitosti, aby již potomci nemuseli tuto starost řešit.
siluety dětí
Vkladní knížky
Většina lidí však žije v podnájmech a tak jim nezbývá než najít způsob jak dětem odkládat přinejmenším pár stovek měsíčně. Dávno vychvalované vkladní knížky už nejsou. Pro mnohé byly nejpřehlednější a nejspolehlivější.

Stavební spoření
Další variantou je založit stavební spoření. Dříve si vaše dítě mohlo naspořené peníze vybrat po určité době od založení a mohlo s finančními prostředky vynakládat dle svého uvážení. Jenže později přišlo i toto spoření o svou klientelu. Nejdříve byli klienti nuceni dokládat, jak s penězi naloží a samozřejmě to muselo být jen v sektoru, které spadalo pod výčet několika termínů, které se pohybovaly okolo zajištění bydlení. Poté stát snížil tzv. státní příspěvek, což klientele přinášelo nezanedbatelný finanční výnos. Pro většinu lidí bylo tím posledním hřebíkem do rakve fakt, že chtěl-li člověk takovéto spoření zrušit dříve, než uplynula doba, na kterou bylo sjednáno, musel se podrobit soudnímu slyšení a zdůvodňovat své rozhodnutí.

Životní pojištění se spořící doložkou
Mnoha rodičů hned po narození zakládalo svým dětem životní pojištění, které jim umožňovalo i spořit určitou částku. Tato spořící část se investovala, a buďto pojištěnci vynesla nějaký zisk, nebo přinejhorším bylo, po uplynutí doby, na kterou bylo pojištění sjednáno, vyplaceno takové množství peněz, které se do spořící části vložilo. S tím, že chtěl-li jste peníze vybrat dříve, o proinvestované výnosy byste přišli. Později se k tomu přidala jakási pokuta za vypovězení smlouvy před datem ukončení.
šetření s pokladničkou
Spořicí účty
V neposlední řadě můžete založit spořicí účet u každé banky, a nemusíte mít u ní ani založen běžný účet. Úroky jsou však nižší. Buďto si účet tzv. zaplombujete a výběr je možný až za nějakou dobu, nebo můžete na uspořené peníze sahat kdykoliv, ale počítejte s nižším úrokem. Takový spořicí účet si však zakládáte na své jméno, což je docela odrazující fakt.
Z dostupných variant možná nakonec nejlépe vyjde to roztomilé prasátko, které můžete použít i jako dekoraci ve svém interiéru.