Může rodina s dětmi pomýšlet na hypotéku?

Bylo by sice krásné, kdybychom si nové bydlení mohli pořizovat bez jakýchkoliv půjček, ale realita je naprosto jiná. Opravdu jen malé procento mladých rodin si pořizuje vlastní bydlení, aniž by se zadlužili na několik následujících let.
domeček na kalkulačce
Co dělat, když je žena na mateřské?
Kladete si otázku, zda má smysl žádat banku o poskytnutí hypotéky v době, kdy vydělává pouze muž a žena dostává jen omezený příspěvek od státu? Dobrou zprávou pro Vás je, že bankám je celkem jedno, jestli je žena doma s dětmi či jaký je počet Vašich potomků. Rozhodujícím faktorem proto, aby Vám byla poskytnuta půjčka, je celkový měsíční příjem rodiny. Dalším důležitým faktorem je stabilita tohoto příjmu. Proto je například nepravděpodobné, že Vám bude schválena hypotéka v případě, že jste změnili zaměstnání a jste ještě ve zkušební době.
velká novostavba
Po odečtení osobních životních nákladů, výdajů na domácnost a dalších případných finančních závazků Vám musí zbýt dostatečný obnos na pravidelné splácení hypotéky. Své finanční příjmy dokládáte buď daňovým přiznáním či potvrzením příjmů od zaměstnavatele. Banka si dále zkontroluje Vaši platební minulost, a zda nemáte někde jiné půjčky či dluhy.
Před podáním žádosti dobře zvažte svou situaci!
velká novostavba
Je přirozené, že toužíte po větším a hezčím bydlení, ale to neznamená, že budete zavírat oči před skutečností. Pokud už před podáním žádosti o hypotéku je váš rodinný rozpočet napjatý, vyplatí se asi ještě několik let počkat, až se rodinná finanční situace zlepší.  Při žádosti o hypotéku Vám bude hrát do karet, to že máte nějakou naspořenou částku a budete mít čím ručit.
Nedokážete-li svou finanční situaci správně vyhodnotit sami, můžete se samozřejmě poradit s finančním poradcem, který Vám zároveň představí, jaké máte další možnosti. Sestaví Vám finanční plán na míru. Pokud budou aktuální úrokové sazby nízké, poradí Vám s jejich fixací na dobu alespoň pěti let.