Nejlepší a nejpřístupnější spoření

Naučit se spořit, odkládat si pravidelně určitou částku peněz, tam je většinou na počátku vliv výchovy v rodině. Když se někdo vážně zamýšlí nad tím, jak nejlépe uspoří peníze ze své průměrné mzdy, tak určitě brzo zjistí, že na běžných účtech je to minimum.

 peníze ve sklenici

Už mnoho let stavební spoření pro všechny generace je pravděpodobně nejlepším a nejbezpečnějším spořením.

 

Důvody, proč je stavební spoření výhodné, i když prošlo mnoha změnami, je tento způsob úspor nejlepší cesta především k zajištění budoucího bydlení.

 

·         Dětské spoření založením dětského stavebního spoření rodiče už svým malým dětem spoří pro vytvoření lepšího společného domova, například na školu, na zařízení studentského pokoje aj. Tímto způsobem už můžete vést své děti cestou úspor pro splnění nějakého přání nebo budou tak mít naspořený základ na své budoucí bydlení.

 

·         Výhody zúročení ročních vkladů jsou přibližně 3,5 až 3,75%  podle výšky cílové částky. Státní podpora činí 10% nejvíce 2000,-Kč.

 

 

·         Mladí lidé do 35 let si touto cestou vytvoří základ pro své budoucí bydlení jsou to jejich startovní úspory, které mohou využít například jako začátek pro pořízení svého samostatného bydlení.

 

·         Starší generace volí stavební spoření převážně na rekonstrukci nebo modernizaci svého už stávajícího bydlení. Tímto spořením si též zajišťují finance pro svou lepší životní úroveň v důchodovém věku.

 

 

Velké výhody stavebních spořitelen spočívají nejenom ve stabilitě těchto finančních institucí, upřednostňují se hlavně pro:


·         státní podpořu, která je ročně až 2000,- Kč  (10% z naspořených 20 000,- Kč ročně)


·         výhodné výši zúročení vkladů,


·         nízkých/ žádných poplatků za hypotéku nebo úvěr bez zajištění nemovitosti od 700 000,- Kč až 900 000,-Kč (podle zvolené stavební instituce).

 

 dům jako dárek

Pokud ještě nemáte stavební spoření – zvažte tuto možnost, informujte se na podmínky a výhody ve Stavebních spořitelnách v ČR. Zajistěte si touto formou spoření svým dětem i vám lepší budoucnost. Nebudete litovat.