Zlatá pojistka

Není pomalu nic lepšího, co může člověk dělat než si odkládat část svých příjmů na později, na horší časy, jež mohou v životě lidském nastat kdykoliv a kdekoliv. Člověk tak má naději, díky úsporám přečká i hodně zlé časy bez úhony, že se snad neocitne nikdy na mizině. A musíte se mnou souhlasit, je něco lepšího než žít v neustálém strachu, zda bude zítra, za týden, měsíc, rok… z čeho platit účty a žít.

zlaté cihly

Jenže šetření peněz nemusí být a vesměs ani není ideálním řešením zajištění budoucnosti. A sice proto, že jak všichni víme, ztrácejí peníze postupně svoji reálnou hodnotu. Inflace nám je poškozuje pomalu dnes a denně, jsou tu ale i jiná negativa, jež penězům škodí, jako třeba devalvace nebo měnové reformy a podobně. A čím je situace na trhu komplikovanější, tím se měna znehodnocuje rychleji. A lidé, kteří tak mají něco našetřené, sice mohou mít nominálně stejně vysoké úspory, ale koupí si za ně stále míň a míň.
Je to nemilé, ale bohužel skutečnost. A zdánlivě se s tím nic moc dělat nedá.
To ovšem skutečně jenom zdánlivě. Protože peníze, které by jinak ležely momentálně bez užitku někde na nevynášejícím účtu, lze investovat. A v krizových dobách, jako je třeba ta, v níž právě žijeme, je ideálním investičním prostředkem investiční zlato.

zlaté destičky

Je to právě tento kov, jenž má svoji stabilní hodnotu, jenž se neznehodnocuje ve chvílích, kdy trh upadá. A proto je právě zlato dokonalou rezervou. Kdykoliv panuje ve společnosti a na trhu významnější nejistota a nervozita, klesá hodnota peněz, jak jsme toho svědky třeba i v současnosti, ale zlato je stále tímtéž. A čím je nějaká měna znehodnocenější, tím víc peněz se za takové v pravý čas nakoupené zlato dostane. Což je daleko větší jistota, než dejme tomu nějaké investování do cenných papírů, jež v sobě vlastně bezprostředně žádnou hodnotu neukrývají.
A proto si v dobách jako je ta naše, zajišťují lidé své úspory investováním do drahých kovů, hlavně zlata. Z prozaického důvodu. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Což ale logicky nevadí. Hlavní je vědět, jak si ke zlatu přijít. Ve firmě Zlaté mince vedené ředitelem Pavlem Trtíkem.