Hypotéka- cesta k vlastnímu bydlení

Každý by rád jednou vlastnil svou nemovitost. Ať už se jedná o dům snů nebo krásný byt třeba v centru města. Pokud k Vám ke koupi chybí finance, není třeba zoufat. Banky Vám rády půjčí formou hypotéky. Co vlastně je hypotéka? Jedná se o dlouhodobý úvěr, jehož splacení je pojištěné zástavním právem k nemovitosti. Hypotéku lze využít účelově nebo neúčelově.
domek na trávníku.jpg
Většinou se poskytují ve výši 60-80 % tržní hodnoty na dobu 5-30 let. Nabídka těchto úvěrů na bydlení je veliká. A je opravdu z čeho vybírat. Na výběr máte z klasických, amerických hypoték, ale také je možné si zřídit úvěr na nemovitost bez dokládání příjmu, na družstevní bydlení nebo zpětně kdy jsou žadateli proplaceny již vynaložené peníze. Stačí si projít škálu nabídek na internetu od různých bank. Většinou se od sebe liší hlavně úrokovou sazbou.

investice do domu.jpg

Jak vyřídit hypotéku přes internet

 

Pokud se rozhodnete pro hypotéku a její vyřízení přes internet, není čeho se obávat. Žadatelem o tento finanční produkt může být fyzická nebo právnická osoba, která je plnoletá a je občanem ČR. Důležité před samotnou žádostí je si vybrat z velké nabídky bank tu, která Vám co nejvíce pasuje jak úrokovou sazbou tak také dobou fixace. Hodně Vám také může pomoci internetová kalkulačka, kde si dokážete podle zadaných kritérií spočítat Vaše měsíční splátky. Banky Vám také mohou poskytnout slevu z úrokové sazby, pokud si u nich zřídíte bankovní účet. Poté už stačí podat žádost o poskytnutí hypotéčního úvěru, ke kterému musíte doložit doklad totožnosti, potvrzení o výši příjmu a případně příjmy spolužadatelů anebo ručitelů.
domek na kalkulačce.jpg
Když má banka od Vás všechny dokumenty, které potřebuje, začíná posuzování žádosti. Jedná se tedy o posouzení bonity žadatele, pravdivost a úplnost informací. Každá banka má tento proces jinak dlouhý proto se neobávejte, pokud to trvá déle, než jste zvyklí. Pokud jsou podmínky splněny, podepsané smlouvy a vložené zástavní právo do katastru nemovitostí, dochází k čerpání hypotéčního úvěru. A vy si začínáte plnit sen o vlastním bydlení.