Hypotéka snadno a rychle

Nemovitosti jsou nyní dražší, avšak úrokové sazby klesají a ekonomika mírně roste. Není lepších podmínek, kdy si vzít hypotéční úvěr na dům nebo byt. Banky vyřizují všechno co nejrychleji kvůli obrovskému náporu dennodenních žádostí o nejen hypotéční úvěry, ale všechno se zpomaluje při tak vysokém počtu žadatelů. Rychlá administrace, vyřízení co největších výhod a nejnižších úrokových sazeb už dnes není běžnou praxí.
hypotéka na dům
Poptávka po hypotékách se s každým dnem navyšuje, a ačkoli rodiny dluží celkem k letošnímu září skoro dva biliony korun, lidé stále touží po nových domech a bytech, po nových bydleních a po nemovitostech, do kterých často investují.

Všechno zpomaluje nápor žadatelů

Kdysi byl úvěr možný vyřídit během pár dní, ale dnes na to potřebujete týdny. Koupě nemovitosti je jistě váš cíl, a samozřejmě si přejete, aby vás koupě vyšla co nejvýhodněji. Jaké jsou rady od nás? Čtěte níže.

·         Sledujte výhodné akce
Pokud nepotřebujete hypotéku okamžitě, dejte si načas. Vyhlížejte tu nejvýhodnější nabídku, sledujte všechny internetové stránky a hlídejte si nejlepší a nejvýhodnější ceny. Neomezujte se. Jakákoli banka na českém trhu vám může být ta pravá.
nový domov
Počkejte alespoň tři měsíce doby kupní smlouvy a vybírejte pečlivě. Pokud spěcháte, dejte si pozor na to, že jakákoli „akce“ nebo  „akční nabídka“ nebo „sleva“ je pouze dočasná, což značí, že ji bude chtít využít co nejvíce lidí. Proto se musíte rozhodnout, jestli chcete hypotéku rychle, v tom případě ale bude o něco dražší, nebo levně, a tedy si na ni několik týdnů počkáte.

·         Volte předem a s přehledem
Nehlídejte jenom nabízenou úrokovou sazbu, hlídejte také to, jaké poplatky a za co po vás bude banka chtít. Samozřejmě si projdete, na co všechno a do jaké hodnoty můžete úvěr čerpat. Můžete se setkat s tím, že budete čekat na schválení nějaké z výjimek z pravidel, které vám banka uložila.

·         Nejlepší je jít tam, kde vás mají v evidenci
Logicky nejrychlejším řešením je vzít si úvěr u banky, u níž máte například běžný účet nebo stavební spoření. Avšak pokud občas přečerpáváte účet nebo jestli máte jiný menší dloužek, může vám to uškodit a získání hypotéky ztížit.